Her ebeveynin korkularından biri olan çocuk kaçırma haberleri ne yazık ki doğru. Gün geçmiyor ki yeni haberler meydana çıkıyor. Çok küçük yaşlardaki çocukların kaçırılması, öldürülmesi, tecavüz edilmesi gibi haberler ile ülkemiz defalarca çalkalandı. Sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda diğer birçok ülkenin de kanayan yarası bu. Buna bir dur demenin vakti gelmedi mi? Çocuklarınızı dış dünyanın tehlikelerine karşı korumanız gerekir. Peki ama her an onların yanında olabilir misiniz? Bunun mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Nasıl mı? Bizim size sunduğumuz konum takibi uygulaması sayesinde. Bu uygulamayı onların cep telefonlarına indirecek ve sürekli olarak nerede olduklarını görebileceksiniz. Adeta yanlarındaymış gibi her şeyden haberiniz olacak. Dolayısıyla birçok olumsuz durumun da önüne geçmiş olacaksınız.

 

Çocuklarınızı Güvene Alın

Çocuklarınızın dışarıda güvende olmadıklarını düşünüyorsanız bu yazımız tam da size göre. Bilmelisiniz ki çocuk kaçırma ve benzeri olayların önüne geçmek adına geliştirilen bazı yazılımlar var. Bu da onlardan biri. Cep telefonlarına indireceğiniz yazılım sayesinde onların nerede olduklarını görebilecek ve bu sayede her şeye müdahil olabileceksiniz. Örneğin çocuklarınız tanışmasını istemediğiniz birileri ile tanıştı. Hemen bunu öğrenebileceksiniz. Nasıl mı? Uygulamanın sunduğu diğer özellikler sayesinde. Örneğin ortam dinleme imkanınız olacak. Bu sayede orada konuşulanlara şahit olacaksınız. Ayrıca mesajları görme ve çağrı takibi özelliği de size sunulmuş olacak.

Cep telefonlarına gelen mesajları görmek sizin için büyük bir avantaj olacaktır çünkü artık mesajlar büyük önem arz ediyor. Konuşmadan çok mesajlaşma yapılması bunu ortaya koyuyor. Örneğin çocuklarınızın yeni arkadaşları onları sigara içmeye ya da uyuşturucu kullanmaya davet edebilir. Tüm mesajları ve içeriklerini görebilir, istediğiniz gibi onları kontrol altına alabilirsiniz. Unutmamalısınız ki birçok kötü alışkanlık arkadaş çevresinden ediniliyor.

 

Gelen ve Yapılan Çağrıları Kontrol Edin

Çocuklarınıza gelen çağrıları ve onların başkalarına yaptıkları çağrıları kontrol etmek istemez miydiniz? Bu sayede kimlerle diyalog içerisinde olduklarını öğrenebilirdiniz. İşte sunduğumuz uygulama bunu da kapsıyor. Artık çağrı kontrolü yapabileceksiniz. Bu sayede tüm arkadaşlarını ve ne tür ilişkiler kurduklarını öğrenebileceksiniz. Kötü alışkanlıklardan ziyade onları rahatsız eden kişilerin olup olmadığını da anlayacaksınız. Olası durumlarda polise haber verebilecek ve onlarda kurtulabileceksiniz. Konuyu daha da açmamızı istiyorsanız yazının devam kısmına göz atabilirsiniz.

Genellikle kız çocuklarının telefonları daha hareketlidir. Birçok farklı kişiden mesaj ve çağrı gelebilir. Hatta hiç tanımadıkları kişiler tarafından taciz edilebilirler. Dahası şantaj ve tehdit de olabilir. İşte bu tür durumları çocuklarınız size anlatmakta çekinecektir. Eğer ki çocuk takip programı indirip kurarsanız onların anlatmasına gerek kalmadan hepsini öğrenebileceksiniz. Kısa süre içerisinde polise haber verebilecek ve çocuklarınızı güven altına alacaksınız.

Birçok ebeveyn çocuklarının arkadaş çevrelerini de kontrol etmek ister. Aslına bakarsanız bu durum bir yandan sakıncalı olduğunu söyleyebiliriz çünkü bu tür durumlarda çocuklarınız size karşı gelebilir. Arkadaşları ile ilişkileri bozulabilir ve asosyal bir duruma gidebilirler. O halde yapılması gereken bu değildir. Eğer ki ortam dinleme özelliğinden faydalanırsanız onların tüm arkadaşlarını öğrenebilir ve bu konuda içinizi rahatlatabilirsiniz. Hatta ve hatta yazılım sayesinde birçok masraftan da kurtulmuş olursunuz. Yapacağınız şey oldukça basittir. Öncelikli olarak yazılımı çocuklarınızın ve sizin telefonlarınıza kuracaksınız. Daha sonra uygulamayı keşfedecek ve gerekli önlemleri alacaksınız. Yazılım özellikle Avrupa’da çok büyük rağbet görmektedir. Aileler evlatlarını bu şekilde kontrol ederek onların olumsuz durumlar içerisinde bulunmalarının önüne geçmektedir. Siz de hemen indirin ve çocuklarınızı güven altına alın.