Uyuşturucu kullanma yaşının 12’ye indiğini biliyor muydunuz? 12 yaşında bir çocuk demek henüz ilkokul öğrencisi demektir. Hatta ve hatta oyun çağında bir çocuk demektir. Doğal olarak onların bu tür kötü alışkanlıklardan haberleri dahi olmaz. Hiç fark etmedikleri anda uyuşturucu, sigara, alkol bağımlısı olabilirler. Benim çocuğum bu tür kötü alışkanlıklardan uzak durur demeyin çünkü birçok çocuk arkadaş kurbanı oluyor. Arkadaş çevresinden edinilen bu tür kötü alışkanlıklar artık onların yakasını hiç bırakmıyor. Doğal olarak yapılması gereken çocuklarınızı kontrol altına almak olacaktır. Bunu da çocuk takip programı sayesinde yapabilirsiniz. Cep telefonunuza indireceğiniz bu yazılım sayesinde her an çocuklarınızın yanında olacaksınız.

Kızınızın ve oğlunuzun cep telefonuna gelen mesajları görmek ister misiniz? Bunun son derece önemli olduğunu söylemeliyiz. Örneğin 12 yaşında bir oğlunuz var. Onun arkadaş çevresini tanımıyorsanız ve kötü alışkanlıklar edinmesini istemiyorsanız mutlaka mesajları görme özelliği işinize yarayacaktır. Bu sayede onlarla iletişime geçen kişilerin ne tür talepleri olduklarını ve ne istediklerini öğrenebileceksiniz. Bu da size erkenden müdahale etme fırsatı tanımaktadır. Örneğin arkadaşı oğlunuza ya da kızınıza sigara içme teklifinde bulunabilir. İşte bunu hemen öğrenerek uzaklaşmalarını sağlayabilirsiniz.

 

Çocuklar Tehdit Ediliyor

Yapılan araştırmalara ve çıkan haberlere göre birçok çocuk ya akranları tarafından ya da hiç tanımadıkları kişiler tarafından tehdit ediliyorlar. Her 5 çocuktan 2’si bu durumu yaşıyor. Tehditten dolayı çocuklar durumu ailelerine anlatamıyor ve sonuçları oldukça kötü olabiliyor. İşte bu tür durumlar başınıza gelmesini istemediğiniz durumlardır. O halde bu yazılımı kullanmanız büyük önem arz ediyor çünkü onların cep telefonlarından yaptıkları görüşmeleri bundan sonra siz de dinleyebileceksiniz. Çağrı kontrolü yapabilecek ve kimlerle iletişimde olduklarını öğrenebileceksiniz. Ayrıca dinleyebilecek ve aksi bir durum olup olmadığını görebileceksiniz.

Tehdit ve şantajla birlikte küçük yaştaki çocukların başlarına görmeyi hiç istemediğimiz durumlar gelebiliyor. Bunların başında da tecavüz ve öldürme geliyor. Aileler bu tür durumlar nedeniyle oldukça endişeli. Tabii endişe fayda etmiyor. Yapılması gereken şey konum takibi özelliği sağlayan bu uygulamayı kullanmak olacaktır. Bu sayede çocuklarınızın bulundukları yerleri görebilecek ve onlara erişim sağlayabileceksiniz. Aklınıza her zaman kötü bir şey getirmenize de gerek yok. Örneğin çocuğunuz parkta oyuna daldı ve telefona cevap vermiyor. Onun nerede olduğunu da bilmiyorsunuz. O zaman hemen konum takip özelliğini kullanacak ve bulunduğu yere hemen intikal edebileceksiniz.

 

Çocuk Kaçırma Olayları Artıyor

Özellikle doğu illerimizde terör örgütleri tarafından çocuk kaçırma olayları artıyor. Haberler aracılığı ile bu çocukların ailelerinin ne tür durumlarda olduklarını görüyoruz. Eğer ki siz de böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyor ve onları koruma altına almak istiyorsanız mutlaka yazılımdan faydalanmalısınız. Yapacağınız şey hiç de zahmetli değil. Sadece uygulamayı kurmak yeterli olacaktır. Daha sonra ortam dinleme özelliğinden de faydalanabileceksiniz. Bu sayede oğlunuzun ya da kızınızın yanında kimlerin olduğunu öğrenebilecek, ne konuştuklarına şahit olabileceksiniz.

Çocuk kaçırma olaylarının istemediğimiz durumlar olması onların başımıza gelmeyeceği anlamına gelmiyor. Bu nedenle önlem almalı ve onları koruma altına almalıyız. Devletimiz birçok farklı önlem aldı ancak bunlar yine de yeterli değil. Okul çıkışlarında, gidilen sosyal etkinlik alanlarında ya da farklı alanlarda küçük yaştaki çocuklar birçok şeye kanabiliyor. Artık hepsi geride kalacak ve siz de onların güven altında olmasını sağlayacaksınız. Unutmamalısınız ki uygulamayı hem çocuklarınızın hem de kendi telefonunuza kuracaksınız. Daha sonra istediğiniz gibi mesajlarını görebilecek, çağrı kontrolü yapabilecek ve ortamlarını dinleyebileceksiniz.