Dünya çapında yapılan araştırmalar gösteriyor ki çocuklar kötü alışkanlıklara daha eğilimli durumdalar. Geçtiğimiz yıllara göre yapılan bu araştırmalar özellikle yeni kuşağın daha az sosyal olduklarını ve bu nedenle yeni arkadaşlar edinebilmek için kendilerinden beklenmeyecek şeyleri yaptıklarını gösteriyor. Örneğin telefon, bilgisayar, tablet ve benzeri cihazlar ile fazla haşır neşir olan nesil asosyal olarak büyüyor. Yaşları biraz daha ilerlediği zaman arkadaş edinebilmek adına onların yapamayacakları şeyleri yapabiliyor. Arkadaş kazanmak adına sigara, alkol, uyuşturucu gibi maddeleri kullanabiliyor. Peki çocuklarınızın bu tür kötü alışkanlıklar edinmesinin önüne geçmek ister misiniz? Peki ama bunu nasıl yapabilirsiniz?

 

Çocuğunuz Artık Yalnız Değil

Çocuklarınızın ne tür arkadaşlar edindiklerini ne tür alışkanlıklara sahip olduklarını gerçek anlamda bilmiyor olabilirsiniz. Bu son derece normal bir durumdur çünkü hiçbir ebeveyn çocuklarını tam anlamıyla kontrol edemez. Onların sizden ayrı dışarıda da bir hayatları var. İşte o hayatın içerisinde olmak pek mümkün değil. O halde siz de bundan sonra tavsiye ettiğimiz ortam dinleme uygulaması sayesinde sürekli olarak yanlarında olabilirsiniz. Bir düşünsenize: Çocuklarınız yeni kişiler ile tanışırken onların yanında olacak ve sigara, uyuşturucu gibi maddelerden uzak kalmasını sağlayacaksınız. Örneğin yeni bir kişi ile tanıştı ve sigara teklif edildi. Bunu hemen duyacak ve onları uyararak eve gelmesini söyleyebileceksiniz. Kısacası nerede olursanız olun çocuklarınızı yalnız bırakmamış olacaksınız.

Okullardaki denetimin oldukça sıkı olduğunu biliyoruz ancak yine de bu denetimler olsa dahi yasaklar delinebiliyor. Özellikle liseye yeni başlamış gençler lise ortamında sigara ve benzeri alışkanlıklar edinebiliyor. Ergenlik dönemlerinde kendilerinden beklenmeyecek davranışlar içerisine girebiliyorlar. Size tavsiye ettiğimiz yazılım sayesinde onların her an yanında olacak ve sürekli kontrol edeceksiniz. Ek olarak belirtmek gerekirse çocuk takip programı sizlere daha farklı avantajlar da sağlayacaktır.

Akıllı telefon kullanım yaşı gittikçe düşüyor. Çocuklar okuma yazma öğrenmeden telefon kullanmayı ve birçok özelliğini biliyor. Doğal olarak ebeveynler onlara telefon satın alıyor. Hal böyle olunca ilkokul çağındaki çocuklarda bile cep telefonu bulunuyor. Yaşları oldukça küçük olmasına karşın telefonla okula gidip gelmeleri aslında bir önlemmiş gibi görünse de pek bir işe yaramıyor çünkü onların cihazlarında çocuk takip programı yok. Eğer bu olsaydı aileler sürekli olarak çocuklarını kontrol edebilir ve onların eylemlerine müdahil olabilirdi. Bu imkan elinizdeyken siz de bir an önce yazılımı indirin ve içiniz rahat etsin.

Piyasada birçok çocuk takip saati gibi benzeri ürünler bulunuyor. Bu ürünlerin bir dezavantajı bulunuyor. O da çocukların arkadaşları tarafından fark edilmesi. Aynı zamanda çocuklar bu tür ürünleri her an yanlarında gezdirmiyor. Doğal olarak bizim tavsiye ettiğimiz konum takibi uygulaması telefonlarında sürekli olarak barınıyor. Bu sayede yanlarından hiç ayırmadıkları telefonları ile birlikte siz de gidiyorsunuz. Hem ortam dinleyebiliyor hem konumlarını görebiliyor hem de onlardan her an haber alabiliyorsunuz.

Telefonlarına gelen mesajları görmek istiyorsanız bu uygulamanın size büyük bir avantaj sağladığını söylemeliyiz. Çocuklarınızın kimlerle temasta olduğunu ve ne konuştuklarını görebileceksiniz. Doğal olarak olumsuz durumlarda hemen müdahale edebilecek ve sorunları halledebileceksiniz. Artı özellik olarak çağrı kontrolü de yapabileceksiniz. Hem onları arayanları hem de onların aradıkları kişileri görebiliyor olmanız içinizi rahatlatacaktır. Bu yazılıma çok uygun rakamlara sahip olabilir ve her zaman çocuklarınızı koruma altına alabilirsiniz. Unutmamalısınız ki birçok kötü alışkanlık arkadaş çevrelerinde ediniliyor. Bunların başında sigara ve uyuşturucu geliyor. Artık hepsiyle mücadele edebilir ve evlatlarınızı koruma altına alabilirsiniz.