Çocuk Takip Programı

İçerisinde bulunduğumuz teknoloji çağında işler geçmişe nazaran bazen zorlaşmakta bazense daha da kolaylaşmaktadır. İnsanların daha çok çalışmak zorunda kaldığı, ekmeğin aslanın ağzında olduğu bu dönemde hayatımıza destek olan pek çok teknolojik ürün ve yazılım mevcuttur. Konu insan olunca da hayatımızın baş aktörü olan çocuklarımız ön plana çıkmaktadır. Her an yanlarında olamayacağımıza göre onları en azından uzaktan dahi olsa takip etmek çocukların güvenlikleri açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Bu tatlı miniklerin güvenliklerini sağlamak için yapılan bir takım çalışmalar sonucu casus programlar üretilmiş ve bu programların içerisinde en revaç göreni tahmin edeceğiniz üzere çocuk takip programı olmuştur.

 

cocuk takip etme programı

 

Çocuk Takip Programı Nedir?

Günümüzde her çocuğun elinde akıllı bir telefon bulunmaktadır. Bu telefonlara yüklenecek küçük bir program ile fiziksel olarak çocuğunuzun yanında olamasanız dahi onları yazılımlar vasıtası ile takip edebilirsiniz. Bu programlara telefonunuzun markasına göre (ios, android) app storedan veya google play storedan erişebilirsiniz. Programların faydası tartışılmaz derecede büyük olmakla birlikte iyice araştırılmadan yüklenilen bazı fake programlar bilgilerinizi çalabilmektedir. İyice araştırmadan bu tür programları kullanmamanızı, mümkünse bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederiz.

Çocuk Takip Programlarının Yararları

Casus yazılım programı ismi altında geçen yazılımların pek çok ortak özelliği bulunmaktadır. Yazılım amaçları takip, incelemek, bilgi almak olan takip programlarının bu özellikler dışında hoşunuza gidebilecek ekstraları da bulunmaktadır. İsterseniz uygulamaların bizlere sunduğu ortak faydaları aşağıda maddeler halinde inceleyelim.

  • Günümüzde haberlerden de duyduğumuz maalesef bazı üzücü olayların çocuğumuzun başına gelmesini engellemek için gelen ve giden aramaların takibini yapabilirsiniz.
  • Çocuğunuzun telefonunu kullanarak internete bağlandığında hangi saatte nerelere girdiğini ve neler yaptığını öğrenebilirsiniz.
  • Çocuğunuza ulaşamadığınız veya nerede olduğunu merak ettiğiniz zamanlarda gps özelliği ile anlık konumunu öğrenebilirsiniz.
  • Bağlanılan wi-fi noktalarını görebilmenizi sağlamaktadır.
  • Telefona hangi oyunların, uygulamaların indirilip kurulduğuna bakabilir ve zararlı programlar var ise anında müdahale edebilirsiniz.
  • Sms, e posta, whatsapp vb. uygulamalarda geçen içerikleri, yazışmaları, konuşmaları takip edebilirsiniz.
  • İnternet arama geçmişini görebilir, çocuğunuza yararlı bir içerik olup olmadığına karar verebilirsiniz. Mesela çocuğunuz “beyaz balina” isimli çocukların ölümüne neden olan oyunu indirmiş ise siz onu görebilir, anında müdahale edebilirsiniz.
  • Ortak özelliklerin dışında ise bazı telefon dinleme uygulamaları canlı olarak ortam dinleme ve kamera izleme olanakları da sunmaktadır.

Çocuklarımız hayata kendi ayakları üzerinde durabilecekleri inancıyla bakmaktadır. Bu durum onlara kırılgan bir yapı kazandırmakta, yanlış atılabilinecek adımlar dönüşü olmayan özgüven kırılmalarına neden olabilmektedir. Onları sürekli rahatsız ederek nerede olduklarını, ne yaptıklarını öğrenmeye çalışmak çocuklara zarar vermekten başka bir işe yaramamaktadır. Takip programları ile onları devamlı arayıp nerede olduklarını sormadan da çocukların yerlerini öğrenebilir ve gün içerisinde neler yaptıkları hakkında bir takım fikirler edinebilirsiniz. Böylece çocuklarınızın sizin gözetiminiz altında olduklarını bilmeden kişisel gelişim göstermelerini uzaktan zevkle izleyebilirsiniz.

Türkiye’de son zamanlarda sık sık gündeme gelen çocuk kayıp haberleri de bizlere göstermektedir ki; çocuk takip programı adı altındaki bu programların kullanılmasında büyük avantajlar bulunmaktadır. Sizlerde çocuklarınızın telefonuna casus programlarını yükleyerek bir nebze olsun güvenlik tedbiri olmuş olur, her an çocuğunuzun yanında olma hissiyle gününüzü rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir