Telefon Takip Yazılımları ile Yapabilecekleriniz

Telefonlar hayatımıza girdiğinden beri artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Telefonların yaygın bir şekilde kullanılması ile birlikte teknolojinin bizlere neler getirdiğini adeta iliklerimize kadar hissetmiş bulunmaktayız. Köyde bulunan bir akrabamız ile anında konuşabiliyor, haber alma ve haber verme gibi işlemler anlık olarak yapılabiliyor hale gelmiştir. Hatta bizler o kadar telefona bağımlı hale geldik ki yolda yürürken, araç kullanırken dahi telefonla meşgul olmaktayız. Kim, kiminle, nerede, ne yapmış gibi konuların telefonlar sayesinde hemen hemen hepsine vakıf olarak yaşamımızı sürdürmekteyiz. Hayatımızın her yerine telefonlar bu kadar girmişken, bu noktada telefon takip yazılımları ile yapılabilecek eylemler sık sık aklımıza gelmektedir.

Telefonlar ile sadece dedikodu yapılmamaktadır. Bilgi alma, haber alma amacıyla 1876 yılında Graham Bell tarafından icat edilen telefon şuanda bambaşka amaçlarla kullanılmaya devam etmektedir. Bu amaçlar kimi zaman başkasını anlık olarak takip etmek, kimi zaman ise casusluk amaçları için telefonu kullanmak gibi çeşitli şekillerde karşımıza çıkabilmektedir. Telefon takip yazılımları ile günümüzde her şeyi yapmak mümkün hale gelmiştir.

 

telefon takip yazılımları

 

Telefon Takip Yazılımları ile Ne Yapabilirim?

Bu programlar ile yapabileceklerimizin sınırı bulunmamaktadır. Çok çeşitli şekillerde kullanım amaçları karşımıza çıkabilmekte, kullanılan programlara göre yazılımların bazı ortak olan özellikleri bulunmaktadır. Bunlara maddeler halinde göz atacak olursak;

  • Konum bilgisi; takip yazılımı yüklediğimiz kişinin anlık olarak konum bilgisine ulaşabilmekteyiz. Bu özellik kimi zaman ebeveynler tarafından çocuklarını takip etme amacıyla kullanılmakta kimi zaman ise istihbarat elemanlarınca yasadışı örgüt üyelerine karşı kullanılmaktadır.
  • Konuşma dinleme; casus telefon yazılımı ile karşımızdaki kişinin neler konuştuğunu ve kimlerle görüştüğünü öğrenebilir, kayıt edebilir ve delil olarak kullanabilirsiniz.
  • Ortam dinleme; özellikle istihbarat teşkilatları tarafından kullanılan bu özellik telefonun bulunduğu ortamdaki konuşmaların dinlenmesine ve kayıt edilmesine olanak sağlamaktadır. Nadiren de olsa ebeveynler tarafından kullanılabilmektedir. İstihbarat teşkilatları tarafından kullanıldığında zaman zaman binlerce masum kişinin hayatı kurtarılabilmektedir.
  • Mesaj okuma; bu özellik ile kişinin diğer kişilerle ne yazıştığını, neler paylaştığını okuyabilirsiniz.
  • Sosyal medya takibi; android casus telefonlar yazılımları ile insanların sosyal medya hesaplarında neler konuştuklarını ve neler yaptıklarını an be an izleyebilir, hatta müdahale ederek silebilir veya cevap gönderebilirsiniz.
  • Video kaydetme veya fotoğraf çekme; kişilerin cep telefonlarından o an çaktırmadan video kaydedebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Bu özellik sayesinde olası bir mahkeme veya ispat durumlarında kendinize kanıt toplar ve haklı durumuna düşebilirsiniz.
  • E-mail okuma; kişinin telefonuna gelen mailleri okuyabilir, hatta siz cevap dahi yazabilirsiniz.

Telefon takip programları ile yapabildiklerimizin bir kısmı yukarıdaki gibidir. Bu maddeler ortalama her yazılımda kullanılan ortak özelliklerdir. Son zamanlarda sıkça kullanılan özellik ise çocuk takip programı gibi ebeveynler tarafından çocuklarını takip etme amaçlı kullanılan yazılımlardır. Çocuklarımız gibi çok hassas, kırılgan olan varlıklara, onlar farkında olmadan uzaktan göz kulak olmak hem onları incitmez, hem de kişisel gelişimleri açısından büyük fayda sağlar. Çünkü çocuklarımız dünyanın zorluklarından haberleri olmadan her işi yapabileceklerini, her yere gidebileceklerini düşünmekte, buna müdahale edildiği zaman ise özgüven kaybı yaşamaktadırlar. En doğru tercih onlara hissettirmeden günün her anı onların yanında olabilmektir. Bu da tabi ki yukarıda bahsettiğimiz programlar ile mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Telefon GPS Takip Etme başlıklı makalemizde GPS İle Konum Belirleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir